Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

I Niedziela Wielkiego Postu – kuszenie Jezusa

Mateusz Pakuła| 28 lut 2009| Komentowanie nie jest możliwe

Zwycięży, a zwyciężając pokazał nam metodę jak zwalczać pokusy oraz, które z nich są kierowane zawsze przez szatana do człowieka. Dobra materialne, chęć panowania – pycha, i wystawianie Boga na próbę, traktowanie Go jak karetkę pogotowia. Podstawowy sposób walki, jaki pokazał Jezus, to nie wchodzić w dyskusję z pokusami. Odrzucać, nie przyglądać się, nie słuchać, gdyż „nie samym chlebem żyje człowiek”.

Pamiętasz scenę z raju, którą przypomniało dzisiejsze pierwsze czytanie? Oto przed tobą wszystkie bogactwa świata, „owoc” podawany na tacy przez szatana, wszystko może być twoje, będziesz jak Bóg, tylko oddaj mi pokłon, postępuj jak ja chce. Zobaczysz osiągniesz wiele ze mną możesz wszystko podpowiada odwieczny wróg człowieka zwany kusicielem, w którego dzisiejszy świat i wiele ludzi Kościoła nie wierzy. Jeśli pójdziesz za tymi podszeptami co cię czeka? Wygnanie z raju, smutek, lęk przed Miłosierna Miłością. Panu Bogu swemu będziesz służył, Jemu oddaj serce, poproś, aby Jego Miłość Je wypełniła, przytul się do Jego krzyża, ucałuj jego rany. Nie będzie łatwo, ale przez przyjęcie trudów Bożej miłości, czasem przez łzy, odrzucenie będziesz szczęśliwym człowiekiem.

On umarł na krzyżu i zmartwychwstał, pokonał szatana i ja i ty też go pokonasz jeśli uwierzysz w moc łaski chrztu, w moc chrystusowego zwycięstwa.

Możliwość komentowania jest wyłączona.