Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Kurs lektorski w dekanatach

ks. Grzegorz Jankowiak| 27 lut 2009| Komentowanie nie jest możliwe

Komunikat Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej (do Księży Dziekanów pracujących poza Szczecinem)

Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów o zorganizowanie Dekanalnego Kursu Lektorskiego dla ministrantów. W związku z tym prosimy o wyznaczenie Księdza, który będzie odpowiedzialny za jego przygotowanie i realizację w dekanacie, we współpracy z parafialnymi Duszpasterzami służby liturgicznej.

Prezentowane zagadnienia, forma i częstotliwość spotkań powinny być analogiczne do kursu lektorskiego zorganizowanego w Szczecinie.

W Dekanalnym Kursie Lektorskim mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Ministrantów, którzy ukończą kurs lektorski należy skierować w Wielki Czwartek do Bazyliki katedralnej, gdzie podczas Mszy Świętej Krzyżma odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów.

Wskazówki pomocne w organizacji Dekanalnego Kursu Lektorskiego można otrzymać u Ks. dr. Grzegorza Jankowiaka – Diecezjalnego Duszpasterza Słuby Liturgicznej. Jego również należy poinformować o grupach nowych lektorów, którzy zostaną skierowani do Bazyliki katedralnej w Wielki Czwartek (tel. 91.486.26.23, kom. 510.443.887, e-mail: grjann@wp.pl).

Możliwość komentowania jest wyłączona.