Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Archidiecezjalne Dni Służby Liturgicznej

ks. Grzegorz Jankowiak| 02 wrz 2009| Komentowanie nie jest możliwe

Uprzejmie informujemy, że w dniach od 18 do 20 września br. odbędą się Archidiecezjalne Dni Służby Liturgicznej. Do udziału w spotkaniu rozpoczynającym formację liturgiczną w nowym roku szkolnym zapraszamy Duszpasterzy i Opiekunów służby liturgicznej, ministrantów, lektorów, szafarzy, schole i zespoły parafialne z Archidiecezji.

Życzeniem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi jest, aby Archidiecezjalne Dni Służby Liturgicznej zostały zorganizowane wg następującego porządku. Pierwszy dzień, tj. piątek 18 września br. – Święto św. Stanisława Kostki, powinien być przeżywany w wymiarze parafialnym lub dekanalnym, w formie spotkania modlitewno- formacyjnego.

Drugiego dnia, tj. w sobotę 19 września br. zapraszamy wszystkich członków służby liturgicznej na archidiecezjalne spotkanie formacyjne pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi, które odbędzie się w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim.

Program tego spotkania jest następujący: godz. 14-15 – zjazd uczestników; 15.00 – wprowadzenie; 15.15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego; 15.30 – Wprowadzenie do spotkań formacyjnych w grupach; 15.45 – Spotkania formacyjne [1) ministranci, 2) lektorzy, 3) szafarze, 4) schole i zespoły; 5) opiekunowie]; 17.00 – Sakrament Pokuty i Pojednania; 17.40 – Przygotowanie do Mszy Świętej; 18.00 – Msza Święta pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Metropolity Andrzeja Dzięgi; 19.00 – Agapa – „Pierogi ministranckie”, „Kiełbaski lektorskie” i „Śpiewający bigos”.

Zachęcamy, aby trzeciego dnia, tj. w niedzielę 20 września br., w parafiach Archidiecezji odbyły się Msze Święte lub nabożeństwa w intencji młodzieży polskiej.

Serdecznie zapraszamy do udziału w Archidiecezjalnych Dniach Służby Liturgicznej. Grupy ministrantów, lektorów, szafarzy, schole i zespoły muzyczne, które zamierzają wziąć udział w archidiecezjalnym spotkaniu formacyjnym w sobotę, 19 września br., w parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Stargardzie Szczecińskim, prosimy o potwierdzenie uczestnictwa do Wydziału Duszpasterskiego, zgłaszając ilość uczestników i opiekuna, do dnia 14 września br.

Możliwość komentowania jest wyłączona.