Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Kurs lektorski

ks. Grzegorz Jankowiak| 16 lut 2010| Komentowanie nie jest możliwe

Przewielebni Księża Dziekani!
Drodzy Duszpasterze służby liturgicznej!

Uprzejmie informujemy, że kurs lektorski dla ministrantów parafii szczecińskich odbędzie się w następujących terminach (soboty): 27 lutego oraz 6, 13, 20, 27 marca br. w seminarium. Spotkania rozpoczynają się o godz. 10.00, zakończenie o 15.00. Zajęcia będą obejmowały zagadnienia z następujących dziedzin: liturgii, Pisma Świętego, fonetyki i duchowości. Przewidziana jest przerwa na herbatę i ciasto.
W przygotowaniu do pełnienia funkcji lektora udział

brać mogą uczniowie gimnazjum oraz szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci przynoszą Pismo Święte, zeszyt, długopis. Zgłoszenia przyjmuje ks. Grzegorz Jankowiak, tel. 510443887, email: grjann@wp.pl, do 25.02.10.

Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów spoza Szczecina o wyznaczenie księdza, który poprowadzi kurs lektorski dla ministrantów danego dekanatu. Terminy i sposób przeprowadzenia takiego kursu mogą być wzorowane na kursie lektorskim odbywającym się w seminarium dla Szczecina – mogą być również działaniem autorskim. Ministrantów przygotowanych do pełnienia funkcji lektora kierujemy w Wielki Czwartek do katedry, gdzie podczas Mszy Świętej Krzyżma odbędzie się ich uroczyste błogosławieństwo.

Możliwość komentowania jest wyłączona.