Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Zmartwychwstanie Pańskie

Mateusz Pakuła| 29 mar 2010| Komentowanie nie jest możliwe

„Weselcie się już zastępy aniołów w niebie,
Weselcie się słudzy Boga,
niechaj zabrzmią dzwony głoszące Zbawienie!
Gdy król tak wielki odnosi zwycięstwo!”

Słowa pochodzące z orędzia wielkanocnego wyśpiewanego podczas wieczornej liturgii paschalnej wprowadzają nas w wielkie wydarzenie dla całej ludzkości. Odkupienie człowieka na krzyżu i zmartwychwstanie, to szczyt umiłowania człowieka przez Boga. Trzeba to sobie uzmysłowić i odkryć w sobie światło tej paschalnej świecy szczególnie poświęconej przy ogniu wigilijnej nocy. Chrystus zmartwychwstający w swej chwale, staje się dla nas ikoną swojej zbawczej misji, której treść naucza i przemienia zarazem o Jego wielkiej wszechmocy. Czasami ciężko jest nam w tę łaskę Odkupienia uwierzyć, ale też zauważyć, aby włączyć ją w każdy aspekt naszej codzienności: w domu, w szkole, na ulicy, we wspólnocie parafialnej, w pracy itd.

Odkupienie z grzechu radość z tego wielkiego wydarzenia płynąca, powinna przenikać do tego co powszednie, co niejednokrotnie jest dla nas szare i monotonne. Jednak Boże światło poranka wielkanocnego może, a nawet chce rozświetlić nasze zwykłe, proste czynności, pracę, naukę, służbę, cierpienia, bóle. Nadaje im wtedy nieco innego odcienia, czyni to wszystko ciekawym, a mimo to spokojniejszym, nie czyniąc nieznanym, ale pewnie prowadzi dalej pełnią swojej miłości przez wszelkie nasze trudności.

Wesoły nam dzień dziś nastał! Radujmy się przeto wraz z całą wspólnotą Kościoła którą jesteśmy, abyśmy radość Zmartwychwstałego zanosili wszędzie tam gdzie najbardziej brakuje Bożego światła, miłości, pocieszenia i daru wszelkiej łaski!

 

Możliwość komentowania jest wyłączona.