Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Dekanalny Kurs Lektorski

ks. Grzegorz Jankowiak| 01 mar 2011| 1 komentarz »

Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów o zorganizowanie Dekanalnego Kursu Lektorskiego dla ministrantów. W związku z tym prosimy o wyznaczenie Księdza, który będzie odpowiedzialny za jego przygotowanie i realizację w dekanacie, we współpracy z parafialnymi Duszpasterzami służby liturgicznej. Prezentowane zagadnienia, forma i częstotliwość spotkań powinny być analogiczne do kursu lektorskiego zorganizowanego w Szczecinie. W Dekanalnym Kursie Lektorskim mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Ministrantów, którzy ukończą kurs lektorski należy skierować w Wielki Czwartek do Bazyliki katedralnej, gdzie podczas Mszy Świętej Krzyżma odbędzie się uroczyste błogosławieństwo nowych lektorów.

Wskazówki pomocne w organizacji Dekanalnego Kursu Lektorskiego można otrzymać u ks. dr. Grzegorza Jankowiaka – Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej. Jego również należy poinformować o grupach nowych lektorów, którzy zostaną skierowani do Bazyliki katedralnej w Wielki Czwartek (tel. 91.486.26.23, kom. 510.443.887, e-mail: grjann@wp.pl).

Jedna odpowiedź na „“Dekanalny Kurs Lektorski””

 1. tonplancul.fr pisze:

  Wonderful items from you, man. I have bear in mind your stuff previous to
  and you are simply extremely magnificent. I really like what you’ve acquired
  here, certainly like what you’re saying and the way in which in which
  you say it. You make it enjoyable and you continue to care for to keep it sensible.

  I can not wait to read far more from you.
  This is actually a great site.