Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Pielgrzymka służby liturgicznej do Rzymu

ks. Grzegorz Jankowiak| 17 kwi 2011| Komentowanie nie jest możliwe

W dniach 20-26 lipca 2011 odbędzie się Dziękczynna pielgrzymka służby liturgicznej archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej za beatyfikację Jana Pawła II do Rzymu. Odwiedzimy m.in.: Madonna della Corona, Rzym, Asyż i Padwę.

Program pielgrzymki

20. 07. (środa) SZCZECIN – MADONNA DELLA CORONA

Godz. 22.00: błogosławieństwo pielgrzymów, przejazd ze Szczecina do Madonna della Corona (J. Garda).

21.07. (czwartek) MADONNA DELLA CORONA

Godz. 15.00 przyjazd do sanktuarium Madonna della Corona (Jezioro Garda), zakwaterowanie w hotelu, zwiedzanie oraz Msza św. w sanktuarium, kolacja, nocleg.

22.07. (piątek) J. GARDA – RZYM

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, przejazd do Rzymu,
nawiedzenie grobu błogosławionego Jana Pawła II, zwiedzanie bazyliki św. Piotra, Msza św. na Watykanie, przejazd i zakwaterowanie w hotelu (Fiuggi), kolacja, nocleg.

23.07. (sobota) RZYM

Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie: Muzeum i Ogrody Watykańskie.
Po południu spacer po renesansowym Rzymie: Piazza Navona z fontanną Czterech Rzek, Campo dei Fiori oraz Usta Prawdy i Circus Maximus – teren wyścigów rydwanów w starożytnym Rzymie. Powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

24.07. (niedziela) RZYM

Śniadanie, przejazd do Rzymu: zwiedzania: kościół dominikański Santa Maria sopra Minerva, Kwirynał, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie Anioł Pański z Benedyktem XVI. Zwiedzanie Wiecznego Miasta: Koloseum, Forum Romanum, Wzgórze Kapitol, Plac Wenecki, Panteon. Czas wolny na posiłek, powrót do hotelu, kolacja, nocleg.

25.07. (poniedziałek) RZYM – ASYŻ – PADWA

Śniadanie, przejazd do Asyżu, zwiedzanie: dwupoziomowa bazylika św. Franciszka ze słynnymi freskami Giotta oraz pamiątkami po św. Franciszku, następnie spacer po malowniczym centrum miasta, bazylika św. Klary.
Przejazd w okolice Padwy, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, nocleg.

26 .07. (wtorek) PADWA – SZCZECIN

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu, Przejazd do Padwy – zwiedzanie: bazylika św. Antoniego, pomnik Gattamelaty, uniwersytet na którym studiowało wielu słynnych Polaków. Msza św. w sanktuarium św. Antoniego, wyjazd z Padwy i przyjazd do Szczecina w godzinach nocnych.

Zapisy

Koszt pielgrzymki: 1250 zł (+40 euro: wstępy do zwiedzanych obiektów)
Zgłoszenia: ks. Grzegorz Jankowiak, e-mail: grjann@wp.pl, tel. 510.443.887.
Termin zgłoszeń: 15.05.11
Świadczenia: przejazd komfortowym autokarem, noclegi w hotelach w pokojach 2osobowych z łazienką, śniadania, obiadokolacje, ubezpieczenie, opieka pilota/przewodnika.

Możliwość komentowania jest wyłączona.