Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Kurs Lektorski dla ministrantów parafii pozaszczecińskich

ks. Grzegorz Jankowiak| 11 lis 2011| Komentowanie nie jest możliwe

Uprzejmie prosimy Księży Dziekanów o zorganizowanie Dekanalnego Kursu Lektorskiego dla ministrantów. W związku z tym prosimy o wyznaczenie Księdza, który będzie odpowiedzialny za jego przygotowanie i realizację w dekanacie, we współpracy z parafialnymi Duszpasterzami Służby Liturgicznej.

Prezentowane zagadnienia, forma i częstotliwość spotkań powinny być analogiczne do kursu lektorskiego zorganizowanego w Szczecinie (zob. komunikat C9-9/2011). W Dekanalnym Kursie Lektorskim mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Wskazówki pomocne w organizacji Dekanalnego Kursu Lektorskiego można uzyskać u ks. dr. Grzegorza Jankowiaka – Diecezjalnego Duszpasterza Służby Liturgicznej (tel. 91 486 26 23, kom. 510 443 887, e-mail: grjann@wp.pl). Jego również należy poinformować o grupach nowych lektorów.

Po zakończeniu kursu, ministranci przygotowani do pełnienia funkcji lektora, zostaną zaproszeni w Wielki Czwartek do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie podczas Mszy Świętej Krzyżma odbędzie się ich uroczyste błogosławieństwo.

Jednocześnie informujemy, że Kurs Ceremoniarza odbędzie się w następujących terminach: 3-5 lutego, 2-4 i 9-11 marca 2012 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.