Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Kurs Lektorski dla ministrantów parafii szczecińskich

ks. Grzegorz Jankowiak| 11 lis 2011| Komentowanie nie jest możliwe

Uprzejmie informujemy, że Kurs Lektorski dla ministrantów parafii szczecińskich odbędzie się w następujących terminach: 19 i 26 listopada, 10 grudnia br. oraz 10, 24 i 31 marca 2012 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Spotkania będą się rozpoczynać o godz. 10.00 i kończyć o godz. 14.00. Zajęcia będą obejmowały zagadnienia z następujących dziedzin: Pismo Święte, duchowość, liturgia i fonetyka. W kursie lektorskim mogą wziąć udział uczniowie gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych. Kandydaci powinni wziąć ze sobą: Pismo Święte, zeszyt i długopis. Zgłoszenia uczestnictwa prosimy kierować do ks. dr. Grzegorza Jankowiaka (tel. 91 486 26 23, kom. 510 443 887, e-mail: grjann@wp.pl) do dnia 16 listopada br.

Po zakończeniu kursu, ministranci przygotowani do pełnienia funkcji lektora, zostaną zaproszeni w Wielki Czwartek do Bazyliki Archikatedralnej, gdzie podczas Mszy Świętej Krzyżma odbędzie się ich uroczyste błogosławieństwo.

Jednocześnie informujemy, że Kurs Ceremoniarza odbędzie się w następujących terminach: 3-5 lutego, 2-4 i 9-11 marca 2012 r. w Arcybiskupim Wyższym Seminarium Duchownym w Szczecinie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.