Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

V Archidiecezjalny Turniej Szachowy Ministrantów i Księży

ks. Grzegorz Jankowiak| 14 lut 2017| Komentowanie nie jest możliwe

Uprzejmie zapraszamy na V Archidiecezjalny Turniej Szachowy Ministrantów i Księży, który odbędzie się  w Barlinku w dniu 11 marca br. w godzinach 10.00 – 16.00. Turniej zostanie rozegrany w Europejskim Centrum Spotkań przy ulicy Leśnej 1. Organizatorami turnieju są Klub Szachowy „LASKER Barlinek” oraz parafia rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku. Honorowy patronat turnieju objął burmistrz miasta Barlinek Dariusz Zieliński, natomiast patronat medialny portal internetowy Barlinek 24.

SYSTEM ROZGRYWEK:

Turniej szachowy zostanie rozegrany na dystansie 9 rund. Tempo gry P-15 (15 minut na partię dla zawodnika bez zapisu) – system kojarzenia szwajcarski. Zawodnicy zagrają w jednym turnieju szachowym. Natomiast punktacja będzie prowadzona w dwóch grupach wiekowych tj. szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych łącznie z zawodnikami starszymi (szkoły ponadgimnazjalne, studenci).

PRZEPISY GRY I OCENA WYNIKÓW:

Obowiązują przepisy Kodeksu Szachowego „PZSzach”. O zajętym miejscu decyduje liczba zdobytych punktów, a w przypadku ich równej ilości będzie decydować punktacja pomocnicza (mały Buchholz, Buchholz, liczba zwycięstw, progres). Dla zdobywców trzech pierwszych miejsc organizatorzy ufundowali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.

Zgłoszenia:

Zgłoszenia prosimy kierować do ks. Kryspina Gasiulewicza, wikariusza parafii rzymskokatolickiej pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Barlinku (tel. 668078253,  email: kryspingasiulewicz@gmail.com) lub do sędziego zawodów Pana Krzysztofa Wolskiego (tel. 662635134, email: wolski36@wp.pl). Zgłoszenia na turniej będą przyjmowane do 10 marca br.

Barlineckie tradycje szachowe:

Warto dodać, że z Barlinka pochodzi Emanuel Lasker zwany królem szachów. Lasker urodził się w 1868 roku, zmarł w 1941 roku w Nowym Jorku. Tytuł mistrza świata zdobył w 1894 roku pokonując Wilhelma Steinitza. Zachował go przez następne 27 lat, najdłużej w historii szachów. Był bardzo wykształcony. Zajmował się między innymi matematyką i filozofią. Przyjaźnił się nawet z Albertem Einsteinem. Zwyciężał w wielkich turniejach w Londynie, Petersburgu i Nowym Jorku. Tytuł stracił na rzecz wspaniałego szachisty Capablanci po świetnym meczu w 1921 roku. Jego nazwiskiem nazwano kilka wariantów szachowych. Na cześć swojego mieszkańca klub szachowy w Barlinku nosi dzisiaj jego imię.

Możliwość komentowania jest wyłączona.