Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Rejonowy Dzień Skupienia 2017

ks. Grzegorz Jankowiak| 08 wrz 2017| Komentowanie nie jest możliwe

W kontekście trwającego Roku Maryjnego zapraszamy ministrantów, lektorów, schole liturgiczne i zespoły muzyczne wraz z Duszpasterzami oraz katechetami z wszystkich parafii Archidiecezji do udziału w VI Rejonowym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej, który odbędzie się w sobotę, 16 września br. Programy i informacje organizacyjne przedstawiamy poniżej.

Księży prosimy o wzięcie alby i stuły koloru białego oraz pomoc w sakramencie pokuty i pojednania. Wszystkich kapłanów zapraszamy w miarę możliwości do koncelebrowania Mszy Świętej. Ministrantów prosimy o wzięcie komży i białych pelerynek. Prosimy także, aby lektorzy wzięli alby i cingula, a członkowie scholi parafialne stroje liturgiczne. Osoby, które grają na instrumentach zachęcamy do animacji muzycznej. Prosimy, aby rodzice/opiekunowie prawni osób niepełnoletnich wypełniły oświadczenie, którego wzór znajduje się w załączniku. Oświadczenie to powinien mieć przy sobie opiekun grupy podczas trwania Dnia Skupienia. Każda parafia odrębnie zgłasza swoją grupę liturgiczną do Wydziału Duszpasterskiego do dnia 11 września br. Zgłaszających prosimy o przekazanie następujących informacji: opiekun, przewidywana ilość uczestników z podziałem na ministrantów, lektorów, członków scholi i zespołów muzycznych.

I. REJON POŁUDNIOWY Dekanaty: Banie, Barlinek, Cedynia, Chojna, Dębno, Gryfino, Lipiany, Mieszkowice, Myślibórz i Pyrzyce BARLINEK, PARAFIA PW. NIEPOKALANEGO SERCA NMP (koordynator – ks. Kryspin Gasiulewicz) PROGRAM: 9.00-10.00 – Przyjazd i rejestracja grup (punkt przy kościele Niepokalanego Serca NMP w Barlinku) 10.00 – Wprowadzenie (kościół) 10.15 – Koronka do Bożego Miłosierdzia 10.30 – Wprowadzenie do warsztatów liturgicznych w grupach 10.45 – Warsztaty liturgiczne w grupach (salki katechetyczne): 1) Ministranci 2) Lektorzy 3) Schole i zespoły muzyczne 4) Opiekunowie  12.00 – Modlitwa „Anioł Pański”, Sakrament Pokuty i Pojednania (kościół) 12.30 – Przygotowanie do Mszy Świętej 13.00 – Msza Święta 14.00 – Agapa – kiełbaski (ogród przy plebanii) Informacje organizacyjne dla Rejonu Południowego: 1. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa grupy do dnia 11 września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Każda parafia zgłasza swoją grupę telefonicznie lub internetowo. Zgłaszających prosimy o przekazanie następujących informacji: opiekun, przewidywana ilość uczestników z podziałem na ministrantów, lektorów, członków scholi i zespołów muzycznych. 2. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z ks. Kryspinem Gasiulewiczem (tel. 668 078 253).

II. REJON NADMORSKI Dekanaty: Golczewo, Goleniów, Gryfice, Kamień Pomorski, Nowogard, Świnoujście, Trzebiatów i Wolin KAMIEŃ POMORSKI, PARAFIA PW. ŚW. OTTONA (koordynator – ks. Mateusz Pakuła) PROGRAM : 9.00 – Przyjazd i rejestracja grup (katedra) 9.30 – Rozpoczęcie dnia skupienia – przedstawienie grup Koronka do Miłosierdzia Bożego Sakrament Pokuty i Pojednania Przygotowanie do Eucharystii 10.30 – Eucharystia 11.30 – Inscenizacja – Chrzest Pomorzan przez biskupa Ottona 12.00 – Warsztaty dla uczestników 14.15 – Obiad Informacje organizacyjne dla Rejonu Nadmorskiego: 1. Przy rejestracji grupy prosimy o dokonanie wpłaty 5 zł. od uczestnika. 2. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa grupy do dnia 11 września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Każda parafia zgłasza swoją grupę telefonicznie lub internetowo. Zgłaszających prosimy o przekazanie następujących informacji: opiekun, przewidywana ilość uczestników z podziałem na ministrantów, lektorów, członków scholi i zespołów muzycznych. 3. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z ks. Mateuszem Pakułą (tel. 792 002 923). 3

III. REJON SZCZECIŃSKI Dekanaty: Police, Szczecin-Dąbie, Szczecin-Niebuszewo, Szczecin-Pogodno, Szczecin-Pomorzany, Szczecin-Słoneczne, Szczecin-Śródmieście i Szczecin-Żelechowa SZCZECIN, SANKTUARIUM MB FATIMSKIEJ (koordynator – ks. Michał Barański) PROGRAM 9.30-10.00 – Rejestracja grup (sala pod kaplicą) 10.00 – Powitanie i wprowadzenie w dzień skupienia 10.15 – Różaniec 10.45 – Zajęcia warsztatowe w grupach 11.45 – Przygotowanie do Eucharystii 12.00 – Msza święta 13.00 – Poczęstunek Informacje organizacyjne dla Rejonu Szczecińskiego: 1. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa grupy do dnia 11 września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Każda parafia zgłasza swoją grupę telefonicznie lub internetowo. Zgłaszających prosimy o przekazanie następujących informacji: opiekun, przewidywana ilość uczestników z podziałem na ministrantów, lektorów, członków scholi i zespołów muzycznych. 2. Podczas zajęć warsztatowych opiekunów zapraszamy na kawę i ciasto do refektarza w domu parafialnym. Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby. 3. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z ks. Michałem Barańskim (tel. 505 400 486).

IV. REJON WSCHODNI Dekanaty: Choszczno, Drawno, Ińsko, Kołbacz, Łobez, Maszewo, Resko, Stargard-Wschód, Stargard-Zachód i Suchań STARGARD, PARAFIA PW. MIŁOSIERDZIA BOŻEGO (koordynator – ks. Marcin Kózka) PROGRAM 9.30 – 10.00 – Przyjazd i rejestracja grup (przed wejściem do dolnego kościoła) 10.00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, zawiązanie wspólnoty 10.15 – Zajęcia warsztatowe w grupach 11.40 – Konkurs liturgiczny 12.15 – Adoracja Najświętszego Sakramentu, Sakrament Pokuty i Pojednania 12.45 – Przygotowanie do Mszy Świętej 13.00 – Msza Święta 14.00 – Rozstrzygnięcie konkursu 14.15 – Agapa 4 Informacje organizacyjne dla Rejonu Wschodniego: 1. Rejestracja uczestników rozpocznie się o godz. 9.30. W recepcji prosimy o dokonanie wpłaty 5 zł. od uczestnika. 2. Podczas zajęć warsztatowych opiekunów zapraszamy na kawę i ciasto do refektarza w domu parafialnym. 3. Księży i siostry zakonne zapraszamy serdecznie na obiad do domu parafialnego bezpośrednio po Mszy Świętej. 4. Kapłanów prosimy o zabranie ze sobą alby. 5. Prosimy o potwierdzenie uczestnictwa grupy do dnia 11 września br. w Wydziale Duszpasterskim Kurii Metropolitalnej. Każda parafia zgłasza swoją grupę telefonicznie lub internetowo. Zgłaszających prosimy o przekazanie następujących informacji: opiekun, przewidywana ilość uczestników z podziałem na ministrantów, lektorów, członków scholi i zespołów muzycznych. 6. W sprawach organizacyjnych prosimy o kontakt z ks. Marcinem Kózką (tel. 509 445 292).

Dziękujemy Księżom Duszpasterzom, Siostrom zakonnym, Katechetom i wolontariuszom za przygotowanie tegorocznego Rejonowego Dnia Skupienia Służby Liturgicznej i zachęcamy Księży Proboszczów do przygotowywania grup, które wezmą w nim udział.

Możliwość komentowania jest wyłączona.