Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

XXV Ogólnopolski Konkurs Biblijny

ks. Grzegorz Jankowiak| 18 paź 2017| Komentowanie nie jest możliwe

Uprzejmie informujemy, że Zielonogórsko-Gorzowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Paradyżu i Katolickie Stowarzyszenie uBIBLIJNIEni.pl organizują jubileuszową XXV Edycję Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego dla Ministrantów i Lektorów. W tym roku obowiązującym materiałem będzie Księga Rodzaju wraz ze wstępem  i przypisami (Biblia Tysiąclecia, wyd. V). Konkurs adresowany jest do ministrantów i lektorów, którzy aktualnie należą  do Liturgicznej Służby Ołtarza, a ich wiek nie przekracza 26 lat.

Do udziału w Konkursie zaproszeni są:

-         uczestnicy indywidualni w dwóch kategoriach wiekowych: (I) szkoła podstawowa  i gimnazjum; (II) szkoła ponadgimnazjalna i starsi,

-         drużyny liczące od 3 do 5 osób. Każda parafia (a w finale diecezja) może być reprezentowana maksymalnie przez jedną drużynę i po jednym uczestniku indywidualnym z danej kategorii wiekowej. Uczestnik indywidualny nie może być członkiem drużyny.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch etapach:

1) eliminacje diecezjalne odbędą się dnia 10 marca 2018 r.

2) laureaci etapu diecezjalnego wezmą udział w finale ogólnopolskim w Seminarium Duchownym w Paradyżu w dniach 18-19 maja 2018 r.

Ponadto na finał ogólnopolski (wyjątkowo z racji jubileuszu) zaproszeni są wszyscy, którzy uczestniczyli w minionych latach przynajmniej w jednej edycji konkursu, a których wiek przekracza dzisiaj 26 lat (jest to zaproszenie także dla księży, którzy kiedyś brali udział w konkursie jako ministranci). Będzie również dla nich przygotowany konkurs podczas finału ogólnopolskiego. Osoby te nie podlegają eliminacjom diecezjalnym. Jak co roku dobroczyńcy przygotowują cenne nagrody. Główną nagrodą edycji jubileuszowej dla obu zwycięzców indywidualnych oraz zwycięskiej drużyny będzie pielgrzymka do Ziemi Świętej!

Zgłoszenia na konkurs przyjmuje Referent Duszpasterstwa Służby Liturgicznej ks. Grzegorz Jankowiak, grjann@wp.pl, tel. 510443887. Termin zgłoszeń upływa 31.12.2017 r.

Możliwość komentowania jest wyłączona.