Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Nowy rok formacyjny w Myśliborzu

ks. Grzegorz Jankowiak| 25 paź 2018| Komentowanie nie jest możliwe

W kontekście trwającego Roku Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży i patrona ministrantów oraz w Roku Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, ministranci, lektorzy, schole liturgiczne i zespoły muzyczne wraz z Duszpasterzami oraz katechetami ze wszystkich parafii Archidiecezji wzięli udział w VII Rejonowym Dniu Skupienia Służby Liturgicznej, w sobotę, 15 września 2018r. W ten sposób rozpoczęli kolejny rok swojej formacji.


Wspomniana młodzież i dzieci parafii św. Jana Chrzciciela z Myśliborza i Kierzkowa w dniu 6 października 2018r. wybrali się do Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Spektakl pod tytułem „Ania z Zielonego Wzgórza” łącznie obejrzało 30 osób. Wielkie podziękowania pani Joannie Szkwarkowskiej oraz rodzicom, na których zawsze możemy liczyd.
2 października 2018r. ministranci Kolegiaty i Ściechowa wzięli z kolei udział w turnieju gier planszowych. Zwycięzcą został Igor Szymczyk (gospodarze – kolegiata Myśliborska), pokonując w dogrywce Aleksandra Wysoczaoskiego (Ściechów). Trzecim okazał się Maciej Kolasioski (gospodarze).
To dopiero początek naszych spotkao. W planach na cały formacyjny rok 2018/2019 dla ducha naszej młodzieży dni skupienia, rekolekcje, spowiedź, a także coś dla ciała: rozgrywki Xbox one FIFA 2019, turniej halowy i w plenerze w piłkę nożną, wyjazd na basen do Gryfina czy wspólne grillowanie.
Mamy nadzieję, że całe zaangażowanie duszpasterzy w opiekę nad Liturgiczną Służbą Ołtarza zaowocuje w przyszłości, a rodzice są i pozostaną dumni ze swoich synów i córek, biorących czynny udział w życiu kościoła.
Ks. Marcin Młodawski
Ks. Krzysztof Jarzynka

Możliwość komentowania jest wyłączona.