Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

I Archidiecezjalne Szachowe Mistrzostwa Ministrantów

W dniu 1.06.2013r.  zostały zorganizowane w Europejskim Centrum Spotkań w Barlinku I Szachowe Mistrzostwa Ministrantów Diecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Organizatorem mistrzostw był Klub Szachowy LASKER Barlinek i  Parafia rzymskokatolicka p.w. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku – ks. Kryspin Gasiulewicz. Patronat honorowy nad imprezą szachową objął Burmistrz Barlinka Pan Zygmunt Siarkiewicz, który ufundował puchar, natomiast patronat medialny – Portal Internetowy Barlinek 24. Sędzią zawodów był Krzysztof Wolski. I Mistrzostwa Ministrantów Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej rozegrano na dystansie  rund po 10 minut dla każdego zawodnika. Taka ilość rund umożliwiła rozegranie turnieju systemem kołowym każdy z każdym. Klasyfikację zawodów zrobiono osobno dla szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych i starszych zawodników. Na starcie zawodów stanęli zawodnicy z Barlinka, Myśliborza i Pełczyc. Punktualnie o godzinie 10.00  Ksiądz DziekanBronisław Lose rozpoczął modlitwą zawody szachowe. Ponadto życzył młodym zawodnikom samych wygranych i wspaniałej rywalizacji na szachownicach. Podczas zawodów zawodnicy mieli obficie zaopatrzony bufet z napojami i smacznymi pączkami, kawą i herbatą. O bufet zadbał ks. Kryspin Gasiulewicz. Od samego początku zawodów trwała twarda i  wyrównana walka. Wszyscy liczyliśmy, że zawody wygra zawodnik reprezentujący Hetmana Myślibórz Wojciech Abratański posiadający aktualnie najwyższy ranking PZSzach 1800. Zawodnicy z Barlinka Grzegorz Berliński i Krzysztof Szefler posiadają rankingi 1600. Już w 2 rundzie zawodów doszło do rywalizacji między Krzysztofem Szeflerem a Wojtkiem Abratańskim. Zwycięsko z tej potyczki wyszedł Abratański. W rundzie 3 doszło do potyczki Grzegorza Berlińskiego z Wojciechem Abratańskim. Bardzo dobrze 10 letni Grzesiu rozegrał debiut partii szachowej. Uzyskał przewagę gońca. Wygrana mogła być dużą sensacja. Umiejętności Abratańskiego w grze środkowej i końcowej pozwoliły na zakończenie partii remisem. Do prawdziwej sensacji doszło w rundzie 6, gdzie Mieszko Górecki posiadający ranking 1200 niespodziewanie wygrał z Wojciechem Abratańskim. Wygrana Mieszka Góreckiego zapewniła w klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsce dla Grzegorza Berlińskiego ponieważ rywalizacja pomiędzy Krzysztofem Szeflerem a Grzegorzem Berlińskim zakończyła się zwycięstwem tego drugiego.  Po rozegraniu wszystkich rund poznaliśmy zwycięzców.

W klasyfikacji ogólnej zwyciężył Grzegorz Berliński uzyskując 9,5 punktu na 10 możliwych. Grzesiu wygrał 9 partii szachowych i jedną zremisował . Drugie miejsce zajął Wojciech Abratański uzyskując 8,5 punktu, a na trzecim miejscu uplasował się Krzysztof Szefler uzyskując 8 punktów. W klasyfikacji szkół podstawowych zawody wygrał Grzegorz Berliński. Drugie miejsce zajął Krzysztof Szefler, a trzecie Oskar Wagner. IV miejsce zajął Mieszko Górecki, V miejsce Miłosz Wagner, VI miejsce Piotr Łentek.

W klasyfikacji szkół gimnazjalnych zwyciężył Wojciech Abratański a drugie miejsce zajął Jakub Górecki. Zawodnicy otrzymali od Pana Burmistrza Zygmunta Siarkiewicza i ks. proboszcza dziekana Bronisława Lose piękne puchary ,dyplomy i pamiątkowe medale. Na wyróżnienie zasłużyli zawodnicy z Pełczyc Jakub Jagiełło i Kacper Kniaziewicz. Zawody przebiegały w miłej i spokojnej atmosferze. Na zakończenie zawodów Pan Burmistrz podziękował wszystkim za start i zorganizowanie zawodów. Natomiast ks. proboszcz dziekan Bronisław Lose podziękował i zaprosił na następne zawody szachowe.