Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

I Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów

29 października 2016 r. odbył się w Międzyzdrojach I Archidiecezjalny Turniej Tenisa Stołowego Liturgicznej Służby Ołtarza. Organizatorem była Parafia rzymskokatolicka pw. św. Piotra Apostoła oraz Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej (LSO). Patronat honorowy objął proboszcz parafii ks. prałat dr Marian Jan Wittlieb, który rozpoczął rozgrywki przemówieniem i pierwszym uderzeniem piłeczki.

Celem tych sportowych potyczek była popularyzacja tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży LSO, aktywne spędzanie czasu wolnego, integracja oraz kształtowanie charakteru i duchowości przez sport i postawę szlachetnego współzawodnictwa w kształtowaniu charakteru na chwałę Boga i ku wszechstronnemu rozwojowi człowieka.

Turniej rozpoczął się w sobotni poranek w hali sportowej dedykowanej słynnemu polskiemu tenisiście Andrzejowi Grubbie.

Gościliśmy 25 zawodników z 5 parafii naszej archidiecezji: ze św. Jana Chrzciciela i Krzyża Świętego w Szczecinie, Miłosierdzia Bożego ze Stargardu, św. Piotra i Pawła ap. z Mrzeżyna oraz św. Piotra ap. z Międzyzdrojów.

Uczestnicy zgromadzili się w czterech kategoriach wiekowych. Turniej rozgrywany był w grach singlowych do dwóch wygranych setów, zgodnie z przepisami ITTF systemem rosyjskim. Potyczki były bardzo zacięte i emocjonujące, ale udało wyłonić się zwycięzców.

Kategoria szkoła podstawowa:

I. Piotr Sołtysiak (Międzyzdroje);

II. Mieszko Herbsztain (Stargard);

III. Norbert Szynalik (Szczecin, św. Jana Chrzciciela)

Kategoria szkoła gimnazjalna:

I. Dominik Kujda (Międzyzdroje);

II. Kuba Cieszyński (Mrzeżyno);

III. Michał Mysiurski (Szczecin – św. Krzyża)

Kategoria szkoła ponadgimnazjalna:

I. Bogusław Kowalewski (Szczecin, św. Krzyża);

II. Paweł Twardocheb (Szczecin, św. Krzyża);

III. Aleks Rezmer (Szczecin, św. Krzyża)

Kategoria Księża:

I. Ks. Tomasz Tylutki (Międzyzdroje);

II. Ks. Marcin Filipek (Szczecin, św. Krzyża);

III. Ks. Robert Mrozowski (Szczecin, św. Jana Chrzciciela)

Na zakończenie spotkania odbyło się wspólne grillowanie kiełbasek w międzyzdrojskim „wiatraku”, gdzie rozdane zostały pamiątkowe dyplomy i nagrody. Wszystkim – zaangażowanym księżom opiekunom, ministrantom, rodzicom, parafiom, Dyrekcji Szkoły Podstawowej oraz Wolińskiemu Parkowi Narodowemu – serdecznie dziękuję i zapraszam za rok.

W imieniu organizatorów: ks.  Tomasz Tylutki