Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Piłkarskie mistrzostwa ministrantów

W dniach 9-11 maja br. w Trzęsaczu i Rewalu nad Bałtykiem odbyły się doroczne mistrzostwa ministrantów w piłce nożnej. Zgromadziły one ok. 200 chłopców w dwóch kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa i gimnazjum. W turnieju udział wzięło 18 drużyn z całej archidiecezji. Miejscem zakwaterowania był jak zwykle Młodzieżowy Ośrodek Szkolno-Wypoczynkowy w Trzęsaczu. Sportowy weekend ministranci rozpoczęli w piątek 9 maja wieczorem podczas pełnego napięcia losowania piłkarskich grup i ustalania kolejności rozgrywek. Sobota natomiast wypełniona była potyczkami piłkarskimi na doskonałych boiskach ze sztuczną trawą w Rewalu. Młodym piłkarzom nie brakowało zacięcia i wytrwałości. Mimo dużych emocji każdy starał się grać fair i w duchu sportowym przyjmować porażki. Jednak od początku turnieju niektóre drużyny odznaczały się wysokimi umiejętnościami i niebywałym duchem walki. I tak, w kategorii gimnazjum, do półfinałów zaklasyfikowały się drużyny ministranckie z parafii z Niechorza oraz Świętego Krzyża, Świętej Rodziny i świętego Józefa ze Szczecina. W wielkim finale wystąpiły natomiast drużyny z parafii Świętej Rodziny i świętego Józefa, z których ta pierwsza zdobyła laur zwycięstwa. Z kolei w kategorii szkoły podstawowej najlepsi okazali się ministranci z Lipian, którzy w rozgrywce końcowej pokonali drużynę z Gryfic.

Mistrzostwa piłkarskie, oprócz walorów sportowych, były przede wszystkim doskonałą okazją do spotkania i integracji ministrantów z różnych zakątków naszej archidiecezji. Słudzy ołtarza uczestniczyli ponadto w Mszach Świętych i wspólnie się modlili. Spotkanie ministrantów w Trzęsaczu po raz kolejny potwierdziło, że w wychowaniu niezwykle pożyteczne jest harmonijne łączenie wartości sportowych z solidną formacją duchową. Szczególne podziękowania należą się Państwu Pawłowskim z Rewala za ogromne zaangażowanie i wielkie serce włożone w przygotowanie całego turnieju.