Znaleźć przyjaciół na całe życie Dotrzeć w najdalsze miejsca Łaską z nieba przezwyciężać własne słabości Pokonywać wspólnie tysiące kilometrów Zdobywać wiedzę i mądrość Być najbliższym świadkiem Wielkiej Tajemnicy W adoracji poczuć bicie serca Jezusa Strzelać piękne bramki Wspólnymi siłami dokonać rzeczy niemożliwych

Polecamy

Zbiórki kandydatów na ministrantówZbiórki kandydatów na ministranta. Pomoce dla animatorów

Pomoc dla animatorów prowadzących roczny kurs dla kandydatów na ministrantów. Kilkanaście spotkań wprowadzających w liturgię i omawiających poszczególne czynności liturgiczne oraz przedmioty związane z celebracją. Jest też propozycja spotkań rekreacyjnych przy okazji kursu, a także obrzęd promocji na ministranta. Pozycja zawiera załączniki, które można powielać i rozdawać uczestnikom kursu.

Autor: Mateusz Pakuła Format A5, ss. 84 cena: 24 zł – Wydawnictwo Hlondianum

Rytuał ministrancki

Rytuał ministrancki

Obrzędy przyjęcia ministrantów, kandydatów oraz zdobywania poszczególnych stopni. Twarda oprawa.

Format 165 x 210 mm, ss. 50 cena: 25 zł – Wydawnictwo Hlondianum

ABC ministranta

ABC Ministranta

Wszystko, co powinien wiedzieć ministrant, od tekstu hymnu ministranckiego począwszy, poprzez stopnie Liturgicznej Służby Ołtarza, krótkie biogramy patronów, teksty modlitw ministranta i lektora, zasady i wskazania dla służby liturgicznej oraz o podziale roku liturgicznego. Po lekturze tej niewielkiej książki członkowie służby liturgicznej nie będą mieli problemów z właściwym przygotowaniem czytań w lekcjonarzu i tekstów formularza mszalnego w mszale. Pozycję wzbogaca Mały słownik liturgiczny, który zawiera wszystkie podstawowe pojęcia i nazwy. Bardzo dobra pomoc dla przygotowujących się i już pełniących posługę przy ołtarzu!

Autor: Paweł Malak Format A6, ss. 48, cena: 1,80 zł – Wydawnictwo Hlondianum

Zakrystian i jego posługa

Zakrystian i jego posługa

Kolejna książeczka o pomocniczej posłudze liturgicznej przeznaczona jest dla zakrystianów i kandydatów do tej funkcji. Autor wyjaśnia, kim jest zakrystian, jakie są jego obowiązki i co wiedzieć powinien o liturgii.

Autor: ks. Edmund Skalski Format: 125×195, ss. 64, cena: 3,50 zł – Wyd. Bernardinum

Przy Ołtarzu Pana

Przy ołtarzu Pana

Poradnik adresowany zarówno do kandydatów służby liturgicznej jak i czynnych już ministrantów. Książeczka przekazuje pełną wiedzę, jaką posiąść winien każdy ministrant.

Autor: Elmar Nübold, ks. Eugeniusz Stencel Format: 125 x 195, Rodzaj okładki: miękka, ss. 96, cena: 5,00 zł – Wyd. Bernardinum

Lektor i jego liturgiczna posługa

Lektor i jego liturgiczna posługa

Spośród pozycji będących pomocami formacyjnymi dla ministrantów warto zwrócić uwagę na „Lektor i jego liturgiczna posługa”, autorstwa Ks. Eugeniusza Stencla. Ks. Stencel zawarł treści dotyczące posługi lektora w przystępnej formie wygodnej książeczki. Funkcja ta ukazana jest od podstaw: od jej miejsca we Mszy św.; opisania Liturgii Słowa, w której lektor czynnie uczestniczy, ksiąg liturgicznych. Można przeczytać także o wskazówkach w czytaniu dla lektorów: o oddychaniu, właściwej artykulacji, dykcji, cechach właściwego mówienia.

Format: 125 x 195, Rodzaj okładki: miękka, ss. 86, cena: 5,00 zł – Wyd. Bernardinum